Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Волинська область. Найцікавіше

Волинська область. Найцікавіше 28 фев 2012 20:47 #937

 • andreyvelosipedist
 • andreyvelosipedist аватар
 • Offline
 • Завсегдатай
 • Сообщений: 284
 • Спасибо получено: 5
 • Репутация: 4
Луцьк. Старе місто.
На території історичної, старої, частини Луцька створено історико-культурний заповідник, що об’єднав старовинні споруди міста, які потребують особливої уваги. Найпопулярніший туристичний об’єкт заповідника – Луцький замок. Окрім замку в Старому місті є досить багато культових споруд. Передусім можна оглянути костел Святих Петра і Павла. Його споруджено у 1616 – 1640 рр. за проектом італійського архітектора Джеромо Бріано. Ліворуч від костелу розташовані келії єзуїтського монастиря, заснованого в Луцьку після Берестейської унії 1596 року, й дзвіниця 1539 року. На цій же вулиці збереглися колишні будівлі монастирів шариток і бригіток.
На вулиці Д. Галицького, 33 знаходиться синагога, зведена в ренесансному стилі. Будівля нагадує невеликий замок: грубі стіни, чотириповерхова вежа в південно-західній частині споруди. Від синагоги вулиця Караїмська веде до Будинку Євангелія – це кірха в неготичному стилі, зведена наприкінці ХІХ століття луцькими німцями. Оригінальна цікавинка – садиба місцевого скульптора Миколи Годованя, яку називають луцьким «Будинком із Химерами».

Луцьк. Замок Любарта
Луцький замок – гордість міста. Його відреставровано й перетворено на музейний комплекс. Три величезні цегляні вежі з’єднано грубими стінами. Кожна вежа має свою назву – Любартова (Вїзна), Стирова й Владича. В останній розташована експозиція унікальної виставк дзвонів, яка ще називається: «Дзвони Волині: історія та сучасність». У Владичів вежі знаходиться арсенал – колекція старовинної зброї, а в Любартовій – виставка будівельної кераміки. Між Стировою та Любартовою вежами стоїть «Шляхетський» будинок, де розмістилася картинна галерея.
Нещодавно в Луцьку відкрито новий екскурсійний маршрут – подорож у підземелля замку.
Луцький замок іноді називають замком Любарта – за іменем литовського князя, який, на думку істориків, звів цю споруду. За іншою версією, фортецю на цьому місці збудували ще галицького-волинські князі, а в XVI столітті її захопило Велике Литовське князівство. Хай там як, але впродовж тривалих років Луцьк був південною резиденцією литовських володарів.

Володимир-Волинський
Володимир-Волинський – давнє місто, його вперше згадано під назвою Ладомир 884 року, а під назвою Володимир – 988 року.
Старовинні споруди міста об’єднано в історико-культурний заповідник. Одна із найцікавіших памяток – величний Свято-Успенський собор, побудований 1160 року за часів князя Мстислава Ізяславовича, внука Володимира Мономаха. Від тодішнього собору збереглися тільки фрагменти, сучасну будівлю споруджено 1900 року. Поряд із Успенським собором розташований «будинок із дзвіницею» - палац уніатських єпископів. Комплекс Успенського собору оточують вали стародавнього городища.
Поряд із храмом, у парку «Словянський», облаштовано «княжу алею», де встановлено скульптури давньоруських князів.

Зимненський Святогірський Свято-Успенський монастир
У селі Зимне збереглася давня православна обитель, заснована Володимиром Великим за часів Київської Русі, - Зимненський Святогірський Свято-Успенський монастир.
Літописи стверджують, що монастир засновано 1001 року. За легендою, князь Володимир під час хрещення побачив сильне сяяння від ікони, після чого прозрів. Через п’ять років після заснування Святогірського монастиря, 1006 року, Володимир прибув на його освячення й подарував ченцям цю чудотворну ікону, що її в обителі бережуть і до сьогодні.
Зимненський монастир належить до оборонних монастирів. Це справжній архітектурний комплекс, до складу якого входять Успенська церква, ділянки оборонних стін із п’ятьма брамами й трьома кутовими вежами, надбрамна вежа-дзвіниця, трапезна палата.

Берестечко
Місто Берестечко відоме найперше через битву, що відбулась тут 1651 року, коли об’єднане військо Богдана Хмельницького й кримського хана Іслам-Гірея зазнало ніщивної поразки від армії польського короля Яна Казимира ІІІ.
На місці битви розташований історико-культурний заповідник «Козацькі могили».
У місті Берестечко на майдані Соборному можна оглянути гарний Троїцький костел (1765 р.) у стилі пізнього бароко. Зведений для ордену тринітаріїв, він їм належав до 1832 року. На вулиці Первомайській стоїть каплиця Святої Фекли XVII століття. Присвячена вона, згідно з легендою, пам’яті українських дівчат, які прийняли смерть, аби не піти в татарську неволю. У місті працює історичний музей.

Олика
У селищі Олика зберігся замок Радзивілів – колишня резиденція магнатів. Це один із перших в Україні прямокутних замків бастіонового типу. Його споруджено в середині XVI століття. Сьогодні в замку розміщено психіатричну лікарню. Від міських фортифікацій, зведених довкола містечка 1630 року, збереглася лише в’їзна (Луцька) брама поряд із сучасною дорогою.
Зведений 1640 року Троїцький собор – чудовий костел у стилі бароко – також було споруджено на замовлення Радзивіла. Архітекторами були італійці Б. Моллі й Д. Маліверні, які прагнули повторити римську єзуїтську церкву Ель Джезу.
Невеликий Петропавлівський костел (1450 р.), побудований ще литовським гетьманом П. Білим, тривалий час був головним кальвіністським храмом країни, адже Ян Радзивіл, власник цих місць, був прибічником протестантизму.
Колодяжне. Музей-садиба Лесі Українки
Невелике село Колодяжне відоме тим, що в ньому минули дитячі та юнацькі роки видатної української поетеси Лесі Українки (Лариси Косач). Тут народилися її молодші сестри. Родина Косачів дуже любила свій затишний будиночок у Колодяжному, про що всі родичі не один раз згадували у листах.
Будинок родини Косачів, збережений у селі, 1949 року перетворено на літературно-меморіальний музей письменниці. В експозиції представлено речі Лесі Українки та членів її родини, прижиттєві видання книжок Лесі та її матері – Олени Пчілки. Відтворено інтер’єри робочого кабінету та інших кімнат сім’ї Косачів, їх доповнено експозиціями з етнографії та культури Волині кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Шацький національний парк

Шацький національний парк засновано 1983 року для охорони й вивчення природних комплексів Волинського Полісся, організації пізнавального туризму та відпочинку. До складу парку входять наймальовничіші з Шацьких озер – Світязь, Пісочне, Луки, з’єднані штучними каналами. Акваторія озер і прибережні зарості – місця гніздування водоплавних птахів. В озерах водяться раки й кілька різновидів риби, засновано кілька рибних господарств.
Парк, особливо місцевість навколо озер Світязь і Пісочне, - популярна зона відпочинку. Тут є автостоянки, місця, призначені для наметових таборів, бази відпочинку.
У Шацькому і Любомльському районі близько 30 озер. Найбільше – озеро Світязь.
Администратор запретил публиковать записи.

Волинська область. Найцікавіше 18 апр 2012 08:20 #1832

 • andreyvelosipedist
 • andreyvelosipedist аватар
 • Offline
 • Завсегдатай
 • Сообщений: 284
 • Спасибо получено: 5
 • Репутация: 4
Маршрут по Волинській області:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=fmvxhxnpynvteeup

Вложение 2.JPG не найдено

Последнее редактирование: 15 мая 2014 20:14 от velmin.
Администратор запретил публиковать записи.