Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Закарпатська область. Part 3

Закарпатська область. Part 3 11 март 2012 17:19 #1139

  • andreyvelosipedist
  • andreyvelosipedist аватар
  • Offline
  • Завсегдатай
  • Сообщений: 284
  • Спасибо получено: 5
  • Репутация: 4
Княгиня. Ужанський природний парк
Ужанський природний парк – мальовничий куточок на півночі Закарпаття, поряд зі словацьким і польським кордонами. Багатством парку можна назвати резервати букового лісу, дві стоні видів лікарських рослин, розмаїту фауну. У тутешніх лісах водяться кабани й олені, а в річках – форель.

Вложение .jpg не найденоНа території декілька карстових печер, найвідоміша з них – Княгиня, завдовшки близько 60 метрів.
Екологічними стежками Ужанського парку проводять екскурсії, розроблено кілька пішохідних туристичних маршрутів. У селах, розташованих усередині парку й поряд із ним, працюють туристичні бази, взимку відкриваються гірськолижні курорти.

Берегове
Берегове – не зовсім звичайне місто. Воно знаходиться на україно-угорському кордоні й тривалий час було у складі Угорщини, тож панівна більшість мешканців тут угорці. У Береговому набагато частіше можна почути угорську мову, ніж українську, латинкою написано назви крамниць і надруковано меню в ресторанах. Однак туристи мовного бар’єру зазвичай не відчувають – доброзичливість і гостинність місцевих жителів, які доволі непогано знають російську мову, що допомагає у спілкуванні.
Берегове славиться своїми винами, що їх виробляють на місцевому вин заводі. На околиці міста, на вулиці Шевченка, під заводським комплексом тягнуться старовинні льохи, де в дубових бочках витримують вино. На заводі проводять дегустації (за попереднім записом).
Архітектурна домінанта міста – Хрестовоздвиженський костел. Він стоїть на майдані Ференца Ракоці. Споруджено храм у ХІІІ столітті, реконструйовано в ХІХ столітті.Прогулянка старим середмістям потішить любителів європейської архітектури. На майдані Кошута з часів Австро-Угорщини височіє колишня будівля імперського суду (1908 р.). Навпроти – лютеранська кірха, де регулярно грає орган.
На площі Героїв стоїть будівля першого міського готелю XVII століття, а також народний угорський театр.

Четфалва
У невеликому селі Четфалва зберігся унікальний старовинний храм – маленька кам’яна церква XIV століття з величезною дерев’яною дзвіницею. Цю дзвіницю-вежу в готичному стилі вважають найвищою на Закарпатті. Її прикрашає шпилястий дах.Поряд зі старою церквою – новий храм Святого Духа. Нова церква, збудована 2001 року, має модерну форму. Храм зведено для греко-католиків і римо-католиків села: представники цих конфесій проводять у ньому служби по черзі.

Виноградів
У східній частині міста, на плато біля Чорної гори, притулилася мальовнича пам’ятка історії – руїни замку Канків. З цього плато чудово видно Виноградів, із банями-цибулинами православних храмів і готичними гострими вежами костелів. Кам’яний замок тут з’явився в XIV столітті, коли ці землі входили до складу Угорщини. Твердиня встигла побувати й рицарським замком, і резиденцією барона Перені, й францисканським монастирем. Біля підніжжя Чорної гори стоїть палац Перені, споруджений на початку XV століття й згодом перебудований у стилі бароко. У ньому тепер районний відділ народної освіти.У центрі міста, на площі Миру, розташовано старовинний Вознесенський костел із високою триярусною дзвіницею з контрфорсами. З романських і готичних часів збереглися портали на південному й північному фасадах і камінне різьблення XV століття в апсиді, в інтер’єрах простежуються елементи орнаментального фрескового живопису.
Через дорогу – споруди францисканського монастиря. Комплекс складається з костелу 1516 року й двоповерхового корпусу келій, приєднаного до храму.

Королево
Над селищем Королево височіє 40-метровий пагорб, на якому збереглися руїни угорського королівського замку Нялаб. Стежка на вершину пагорба веде повз нову православну церкву, споруджену біля його підніжжя. Фортецю в цих місцях, для укріплення кордонів своєї держави, побудував угорський володар Бейла IV в другій половині ХІІІ століття. Замок вважали неприступним: його не змогли підкорити ні татари, ні турки. Згодом фортеця належала баронам Перені, та за участь у змові проти Габсбургів 1672 року усі було конфісковано, а замок зруйновано.На замковому подвір’ї реконструйовано старовинну церкву, збереглися фрагменти башт і оборонних стін заввишки близько 2 метрів.

Хустський замок
Хустський замок, що у ХІ – XVIII ст. був потужною оборонною спорудою, уже понад два століття руйнується. Від потужної в’їзної брами-барбакана лишилась камінна арка. Ця брама охороняла в’їзд у нижній двір, де були стайні й службові приміщення. Ц цьому широкому дворі залога замку готувалась до війни, тут проходив військовий вишкіл, а в глибині двору стояла каплиця.

Вложение .jpg не найденоУ верхньому дворі стояли казарми й палац коменданта фортеці, тут же був видовбаний у скелі 160-метровий колодязь. У замку були кузня, пекарня, зерносховище та корчма. Обидва подвір’я оточували високі стіни завтовшки декілька метрів, на стінах розміщувалися бастіонами з численними гарматами. На півдні височіла вежа «Фердинанд» (побудував її 1554 року імператор Фердинанд І), у якій можна було сховатися й захищатися навіть тоді, коли замок захоплювали. На верхньому поверсі вежі був арсенал, на середньому – каплиця, а в підвалах зберігали порох.

Долина Нарцисів
Відомою на всю країну природною цікавинкою стала Долина нарцисів – заповідний масив Карпатського біосферного заповідника.
Щовесни, 10 – 30 травня, величезна галявина вкривається білим духмяним килимом нарцисів. Тут найбільше, ніж деінде в Європі, квітів нарциса вузьколистого, занесеного до Червоної книги. Площа унікального ботанічного заповідника – 257 га, із них нарцисові галявини займають 170 гектарів.

Вложение .jpg не найденоЦе місце оповите легендами, неодмінно романтичними і трохи сумними, яких серед народу ходить сила-силенна.

Іза
Село Іза – відомий закарпатський центр народних промислів, сюди можна вирушати по сувеніри. Особливо популярне тут лозоплетіння. В оселях місцевих жителів – справжні виставки плетеного посуду, меблів, кошиків, іграшок.Поряд із селом знаходиться оленяча ферма Михайла Бугаша, заснована 1987 року. Тоді з Калінінградської області було привезено 32 північні олені. Із рогів цих тварин готують цінні ліки. Однак сьогодні ферма становить більший інтерес для туристів, аніж для фармацевтів.
Администратор запретил публиковать записи.