Довжина шатунів. Системи. Їх види.

miniНещодавно мною була опублікована стаття про шатуни. Але в ній була розкрита лише частина питань. Якщо раптом цікаво-читаємо продовження! В залежності від велосипеду, шатун може змінювати довжину конструкції та кількість зірочок, вагу. Наприклад, гірських велосипед має систему з трьох зірочок (44(42)-32-22) зуба, шосейний та турінг - 2-х(42-52 зуба), а BMX, тріал, даунхіл байк-по одній. Системи, які ставляться для шосейних велосипедів, мають тенденцію до зменшення ваги та зростання ціни.

Рубашки на велосипед: виробники, ціна, види.

miniЗима - це пора, коли більшість велосипедистів починають ТО свого байку. Вирішив і я підшаманити та привести в порядок свій транспортний засіб. Вже давно потрібно було замінити рубашки та троси. Почав шукати, які є виробники, якість, функціонал, як правильно це зробити.

Пошукав на різних сайтах, дізнався про ціну і замовив. Ціна звичайних рубашок за метр мене вразила. Подумати не міг, що задоволення це недешеве. Однак я солідарний з виробниками та вважаю, що за якість потрібно платити, тим більше - це необхідність.

Якими бувають шатуни?

miniШатуни - складова частина трансмісії будь-якого велосипеду. Їхня роль проста, але в одночас важлива - перетворення мускульної сили велосипедиста в рух.

Сукупність передніх зірок називається системою, сукупність задніх зірочок - касетою (трещіткою). Система та касета взаємодіють за допомогою цепу. Розрізняють правий та лівий шатуни. На правому кріпиться система з одної, 2-х, 3-х зірочок з різною кількістю зубів. Найпростіший варіант системи та касети, це коли вони мають по одній зірочці спереду і ззаду. (синглспід).

Взимку на вело #2. Обслуговування.

miniРекомендації щодо підготовки велосипеду та його обслуговування після поїздок. Мабуть не зайвим буде сказати, що будь-яка техніка, потребує догляду та обслуговування. А в зимовий час вона потребує його тим більше. Розглянемо особливості поїздок взимку. Якщо у вас є амортизуючі вузли, наприклад передня вилка, її потрібно підготувати до зими. Пружинно-еластомірні вилки потрібно перебрати та змастити зимовим мастилом. Воно повинно бути рідким, витримувати мінусові температури. Заводське мастило у вилці одразу дубіє, вилка перестає функціонувати. В багатьох книгах експериментатори радять Циатим - 201 або Циатим - 221.

Реабілітація дудки AirZound

folga airzound mОтже у вашому арсеналі з'явилася така річ, як пневмосигнал канадського виробника AirZound. Вітаю, Ви небезпечно озброїлися! Тепер жодна ваша поїздка не обходиться без улюбленої іграшки. Добре, коли все працює, як швейцарський годинник. Однак,і трапляється в житті інакше. В один прекрасний день, без видимих на те причин, сигнал перестав працювати. Нещодавний гучний сигнал вгас і почалося лише тихе шипіння. Халепа! Такими звуками нікого не попередити про наближення велосипеду. Моєму відчаю не було кінця, адже після покупки минуло лише два дні. Я вже і край поклав своїм сподіванням. Якщо AirZound перестав сигналити і у вас, не поспішайте його викидати у смітник. А краще скористайтеся наступними порадами по реабілітації.

Tuesday the 23rd. (C)zig-zag.org.ua ---> При взятті матеріалів, фотографій з сайту, активний лінк обов'язковий!